sobota, 17 listopada 2012

Na długie, jesienne wieczory...


Artykuł przygotowała:
Anna Makowska


Jesień jest taką porą, kiedy coraz częściej sięgamy po książki. 
Siadamy wtedy wygodnie w fotelach, otuleni ciepłym kocem, a na stoliczku obok, swój aromat po całym domy roznosi, pyszna owocowo-rozgrzewająca herbatka.


Jest tyle wspaniałych powieści, że często mamy trudny wybór, co wybrać. Niekiedy decydujemy się, wybierając książkę,bo ma ładną okładkę. Innym razem przeglądamy fora, najczęściej ostatnio czytanych książek. Czasami koleżanka nam coś podsunie, zachwycona książką, którą właśnie skończyła czytać, lub po prostu decydujemy się w ciemno, wybierając je na zasadzie chybił trafił.


Ostatnio sama łapię się na tym, że chętnie bym coś przeczytała, ale kompletnie nie wiem, co. 

Postanowiłam zrobić, więc taki plano gram, co bym chciała
przeczytać, w listopadowe wieczory. Są tu książki, które poleciła mi przyjaciółka, są też i takie, które zaciekawiły mnie opisem zachęcającym do ich przeczytania, oraz takie, których okładka zachęca mnie jeszcze bardziej do przeczytania, niż sam opis.

Postanowiłam je zaprezentować, może w ten sposób zachęcę i Was do ich przeczytania.

Dla romantyków...

Propozycja nr 1.

Nora Roberts - 

Duma i zauroczenie

 

 

 Dwie historie o braciach z tajemniczego rodu MacKade'ów. 

 

Dom duchów: Rafe MacKade, awanturnik i kobieciarz, przybywa do pewnego sennego miasteczka. Tam kupuje XIX-wieczny dom, który zamierza odnowić. Pomaga mu w tym Regan, dynamiczna i pomysłowa właścicielka sklepu z antykami. Wspólna praca w pełnej tajemnic posiadłości zaowocuje kilkoma niespodziankami… 

Szepty przeszłości: Jared MacKade odnosi sukcesy jako prawnik, ale nie wiedzie mu się najlepiej w życiu prywatnym. Savannah, utalentowana ilustratorka książek, sama wychowuje syna. Jared spotyka Savannah i jest coraz bardziej zachwycony jej urodą i siłą charakteru. Wkrótce przekona się jednak, jak mało o niej wie...

 

Pakiet Nora Roberts - Duma i zauroczenie, Miłość i przeznaczenie

Można kupić TUTAJ 

 

Propozycja 2:

Melissa Hill

Prezent od Tiffany'ego

 

 

  

 

Każda kobieta zasługuje na prezent od Tiffany’ego.


Na Piątej Alei w Nowym Jorku dwaj mężczyźni kupują prezenty dla kobiet, które kochają. Gary dla swojej dziewczyny Rachel wybrał bransoletkę. Tymczasem Ethan szuka czegoś bardziej wyjątkowego – pierścionka zaręczynowego dla pierwszej kobiety, która uczyniła go szczęśliwym po śmierci żony.


Kiedy jednak w zamieszaniu dochodzi do zamiany prezentów i do Rachel trafia pierścionek Ethana, drogi obu par się krzyżują.
Ethan próbuje odzyskać pierścionek, by wręczyć go kobiecie, dla której był przeznaczony. Przekonuje się jednak, że to bardziej skomplikowane, niż przypuszczał. Czyżby los miał własne pomysły na życie obu par?

„Evening Herald” o książce:

Zarezerwuj sobie wolny wieczór. Jeśli sięgniesz po tę powieść, nie będziesz mogła jej odłożyć!

 

Propozycja 3:

Sarah Jio

Jeżynowa zima

 

 

 

Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że pogoda doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. Przeżyła tragiczny wypadek, po którym nie może się podnieść. Dopiero dziennikarskie śledztwo w sprawie zaginionego przed laty chłopca pozwala jej zapomnieć o nieszczęściu. W miarę jak kolejne tropy odkrywają przed nią historię uprowadzonego chłopczyka i poszukującej go pełnej nadziei matki, Claire powoli uczy się żyć na nowo. A to jeszcze nie wszystko: ślady zaginionego Daniela zaczynają w zagadkowy sposób splatać się z losami jej własnej rodziny...

 Jeżynowa zima to wyjątkowa historia o miłości, rozpaczy i nadziei. Tej opowieści nie da się łatwo zapomnieć.

 

Trzymająca w napięciu... Pełna wrażeń...

Tylko dla dorosłych...

Propozycja 4:

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Erica Leonard

Pięćdziesiąt twarzy Greya

 

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć.


Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

Propozycja 5:

 Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

Erica Leonard

Ciemniejsza strona Greya

 

 

 

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.


Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…

 

Propozycja 6:

Joanne Kathleen Rowling 

Trafny wybór

 

 

 

 

 

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

„J.K. Rowling ma wszystkie zalety wielkiego pisarza. Tworzy wspaniałe postaci i wciągającą fabułę. Ma poczucie humoru i umiejętność oddawania emocji”.  

Arthur Levine, redaktor książki 

 

Kulinarne inspiracje pełne pasji...

Propozycja 7:

Magda Gessler

Kuchenne Rewolucje

 

 

 Niepublikowane przepisy, które zmieniły kulinarne oblicze kraju.Słynna restauratorka prezentuje swoje dotąd niepublikowane przepisy, które zmieniły kulinarne oblicze kraju. Czy jesteście gotowi na przyjęcie Magdy Gessler pod swój dach i na metamorfozę we własnej kuchni?

Dzięki Kuchennym rewolucjom zrozumiałam, że łyżką naprawdę można zawojować świat. Mam nadzieję, że ta wiedza przyda się Wam do stworzenia we własnych domach magicznej rzeczywistości cudownie pachnących potraw, serdecznych spotkań i szczerych rozmów przy stole. Książka, którą właśnie trzymacie w rękach, zawiera najlepsze przepisy, których użyłam podczas realizacji odcinków programu. Znajdziecie w nich polskie składniki naszych kuchni regionalnych, doprawione rodzinnym ciepłem, serdeczną przyjaźnią i radosnym spełnieniem.
Magda Gessler

 

Propozycja 8:

Eliza Mórawska

White Plate

 

 

 

 

 Pierwsza książka autorki jednego z najpopularniejszych polskich blogów kulinarnych.

 


Sześć lat pisania, pieczenia i gotowania, setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć, 100 000 wiernych czytelników z całego świata i w pełni zasłużona sława internetowej świątyni smaków. Blog White Plate to już prawdziwa instytucja, a jego twórczyni, Eliza Mórawska, jest dziś jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej blogosfery. Dyktuje kulinarne trendy, inspiruje i zachwyca umiejętnością delektowania się życiem. Jesienią zaraża apetytem na dynię, latem sprawia, że tłumy blogowiczów mają ochotę na ciasto z rabarbarem. Dotychczas jej przepisy publikowane były jedynie na blogu – teraz po raz pierwszy ukazują się w formie tradycyjnej książki kucharskiej.

W White Plate. Słodkie znajdziecie 55 niezawodnych przepisów na słodkie wypieki. Receptury przywiezione z bliskich i dalekich kulinarnych podróży przeplatają się tu ze smakami dzieciństwa spędzonego na Podlasiu, a cukiernicze odkrycia sąsiadują z autorskimi wersjami nieprzemijającej deserowej klasyki. Przed Wami tarty i torty, mazurki i babki, croissanty i pączki, serniki i brownie, muffinki i bezy... i o wiele, wiele więcej. Smacznego!
 

A przejść do bloga autorki,

kliknij TUTAJ 

 

Propozycja 9:

Brian Tracy,

Christina Tracy Stein

 

Pocałuj tę żabę! 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym.

 

Pocałuj tę żabę to książka dla wszystkich. Nawiązując tytułem do swojego międzynarodowego bestselleru Zjedz tę żabę, w którym Żaba personifikowała wszelkiego rodzaju skłonności do zwlekania, Brian Tracy wraz z córką Christiną Tracy-Stein, wziętą psychoterapeutką z Kalifornii, piszą o „Żabach naszego życia”. Tym razem chodzi jednak o inny rodzaj Żab, o te mianowicie, które tkwią w nas i które trzeba wyeliminować, jeśli chcemy, aby nasze życie miało sens, było udane i szczęśliwe.


Punktem wyjścia jest znana bajka o Księciu zamienionym w Żabę przez złośliwą czarownicę i o Księżniczce, która całując Żabę, przywraca Księcia do jego pierwotnej postaci. Żaba uosabia tu wszelkie negatywne myśli, emocje i postawy, które utrudniają nam albo zupełnie uniemożliwiają osiągnięcie szczęścia, spokoju oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym. Tak jak Księżniczka musiała wyzwolić w sobie dużo odwagi, aby zdobyć się na pocałowanie brzydkiej, oślizgłej Żaby, tak i my musimy zdobyć się na wysiłek zastosowania odpowiednich strategii, aby raz na zawsze wyzbyć się negatywnych myśli i emocji.


Autorzy analizują przyczyny negatywnych cech, myśli, emocji i kontaktów, które są zmorą wielu ludzi i które utrudniają nam osiągnięcie tego, co każdy z nas mógłby osiągnąć. Poszczególne rozdziały pomagają w odkryciu przyczyn tych kłopotów i podają konkretne rozwiązania. Brian Tracy opiera się na doświadczeniu zdobytym w czasie swoich spotkań z milionami słuchaczy i odbytych seminariach, a jego córka – na tysiącach godzin zajęć terapeutycznych. 

Razem tworzą doskonały duet. Krok po kroku prowadzą Czytelnika przez obszary zakłóceń w relacjach z innymi ludźmi, proponując szereg prostych ćwiczeń, które można od razu wprowadzić w życie i które warto zastosować, aby raz na zawsze zostawić za sobą  

„Żaby naszego życia” i osiągnąć szczęście i równowagę duchową.

 

Coś innego...

Propozycja 10:

Paulina Młynarska-Mortiz,

Beata Sabała-Zielińska


Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska

 

Zakopane Odkopane to pierwsza tak lekko i dowcipnie napisana książka o Zakopanem. O mieście, gdzie turystyka zabija oryginalność, bogaci stawiają wielkie gargamele, a kłótnie górali kończą się zamknięciem stoku na Gubałówce. Autorki „odkopują” cudowne miejsca, w których bywał Witkacy, a doktor Chałubiński leczył wielkomiejskich pacjentów. Tytuł książki wymyślił sam Wojciech Młynarski, który w Zakopanem napisał niejedną piosenkę.

Czego nie kupować pod Gubałówką? Kim jest Pan Rysio z kawiarni Europejska? Dlaczego w obecności górali lepiej nie śpiewać „Góralu, czy ci nie żal”? Jak bawił się półświatek pod Tatrami? Dlaczego miś na Krupówkach ma białe futro? Czy przez halny górale popełniają samobójstwa?... 

Odpowiedzi na te pytania i dużo, dużo więcej znajdziesz w tej książce.

 

 

3 komentarze:

 1. Lubię czytać,wiec chętnie skorzystam z podpowiedzi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też lubię czytać ostatnio przeczytałam "dziecko niczyje" bardzo fajna dla mnie książka teraz już kończę czytać "dzieciak" :)))

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Na White plate sama mam chrapkę!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...